Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplama

Transparan Cephe Giydirme
Özel paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. Bu sistemde ana taşıyıcılar mimari istekler doğrultusunda normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle de yapılabilmektedir. Cam derzlerinde su sızdırmazlığı için EPDM fitil ve ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılır. Mimari tercihe göre, taşıyıcı konstrüksiyon düşey veya yatay şekilde oluşturulabilmektedir. Paslanmaz spider tutucular projenin özelliğine göre farklı şekillerde dizayn edilebilir.

Kompozit Levha Giydirme Cephe
Alüminyum Kompozit Paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

Dış Cephe Ahşap Kaplama
Bu durumda ahşap kaplama yüksek bir taşıma gücü varken bir kilo ahşap ile bir kilo beton ve çelikten daha fazla yük taşıyabilir. Ahşap ile 240 metre açıklar kolonsuz şekilde geçebilirken çelik bu gibi yerlerde kullanılamaz. ahşap doğrama depreme dayanıklıdır. Bu durumda hava şartlarına ve kimyasal olarak dayanıklıdır. Bundan dolayı da ahşap kütük evler daha dayanıklıdır.

Prekast Cephe Kaplama
Polyester ve kalsitin yarattığı sağlam bileşim, malzeme kesitini 1 cm kalınlığında üretilebilmesini sağlıyor, böylece malzemenin geometrik formunun içi 1 cm kalınlığın arkasında boş kalarak binaya gereksiz yükler bindirmiyor, eski ve yeni tüm binalara uygulanabiliyor.